Lista aktualności Lista aktualności

Mundurowi dla Fabiana

MUNDUROWI DLA FABIANA

 

Kto pomaga dostrzega, że właśnie w ten sposób i jemu jest udzielana pomoc; nie jest jego zasługą ani tytułem do chluby fakt, że może pomagać.To zadanie jest łaską"

(Benedykt XVI, Deus caritas est nr 35)

 

Już po raz ósmy zapraszamy na festyn charytatywny „Mundurowi dla ...", który tym razem odbywa się pod hasłem „Mundurowi dla Fabiana".

Fabian ma 3 latka i urodził się z zespołem wad wrodzonych. Wymaga stałej opieki lekarskiej m.in. nefrologicznej (wrodzony zespół Fanconiego), logopedycznej, neurologicznej oraz rehabilitacyjnej.
 
Festyn rozpocznie się mszą św. o godz. 12.00 w kościele pw. WNMP w Sławnie. O 12.30 ruszy przemarsz służb mundurowych z Placu ks. kard. Stefana Wyszyńskiego prowadzony przez Orkiestrę Dętą im. Ziemi Sławieńskiej. Uroczyste otwarcie festynu nastąpi o godz. 12.45 na stadionie miejskim. Na płycie stadionu miejskiego w godz. 13.00-16.00 rozgrywane będą mecze piłki nożnej pomiędzy służbami mundurowymi. Uczestnicy festynu będą mogli skosztować: karkówkę, kiełbaskę, bigos, grochówkę i inne dania przygotowane przez Restaurację Morską oraz ciasta upieczone przez sławieńskie parafianki. Służby mundurowe (Nadleśnictwo, Straż Pożarna, Policja i Straż Graniczna) przygotują: rejsy łodzią ratunkową, strzelnicę sportową, pokazy sprzętu, kiermasz roślin ozdobnych, gry i zabawy dla najmłodszych. Stanowiska prozdrowotne przygotują FALCK i SANEPID oraz Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej „Na Szlaku". Pokaz tresury psów przeprowadzi Szkoła „K2" ze Słupska. Salon fryzjerski „Marta" będzie robił „Odlotowe Fryzury". Wszystko to za symboliczną opłatą. Na scenie program artystyczny zaprezentują przedszkola i szkoły ze Sławna oraz radny Rady Miejskiej w Sławnie Dominik Margielewski. Wśród wszystkich uczestników Kuli Szczęścia rozlosowane zostaną bardzo atrakcyjne nagrody.
 
Serdecznie zapraszamy w sobotę 18 czerwca 2016r. na Festyn Mundurowi dla Fabiana!